تغییر رویکرد نتیجه حضور در بیرجند

به نام خداوند دانا و حکیم

              تغییر رویکرد نتیجه حضور در بیرجند

امروز 29 دی 1388 از بیرجند برگشتم. طی سه روزی که در استان خرا سان جنوبی بودم ،روز اول (به اتفاق ریس آموزش و پرورش،مسول آموزش راهنمایی منطقه درمیان و ریس گروه راهنمایی سازمان آوپ ) از مدارس راهنمایی منطقه بازدید داشتیم .در روز دوم(28 دیماه) با همت سازمان آوپ و مسا عدت و همکاری آموزش و پرورش  شهرستان قاین کار گاه آموزشی برای مدیران مدارس راهنمایی برگزار شد که به عنوان مدرس نحوه بر نامه ریزی در مدارس و همچنین ویزگی های مدارس اثربخش را  برای مدیران مطرح کردم ،آزمونی هم از همکاران گرفتم تا ببینم چقدر در بر نامه ریزی مهارت دارند.حدود 4 ساعت کار گاه ادامه داشت  حدود 2 بعد ظهر کارگاه خا تمه یافت. بدون تردید این زمان برای افزایش مهارت مدیران بسیار زمان کمی است .لذا فقط به نکات بسیار اساسی اشاره شد در این خصوص هر چه کار بشود جا دارد.

در روز سوم در شهر بیر جند ،کارگاه آموزشی در زمینه برنامه ریزی آموزشی ،وظایف و مسولیت ها ی کار شناسان آموزش مناطق  و نگاهی به بر نامه ریزی منطقه ای برگزار شد که مخاطبین این کارگاه کارشناسان مسول آموزش راهنمایی مناطق آموزشی 10گانه  تحت پوشش سازمان آموزش و پرورش خراسان جنوبی بودند.

کارشناسان مسول آموزش راهنمایی مناطق از آمادگی خوبی برای فراگیری و افزایش مهارت خود در زمینه های مورد اشاره برخور بودند . آنان در زمان بر گزاری کارگاه با شرکت فعال در بحث ها بسیار با انگیزه نشان دادند قبل از شروع کارگاه  جلسه کوتا هی با معاون آموزش و نو آوری سازمان آ و پ داشتیم.افتاحییه کارگاه هم با بیانات کوتاه ایشان برای گفتن خیر مقدم در ساعت 8 صبح آغاز شد.لازم به یاد آوری است کارگاه در محل باشگاه فرهنگیان شهر بیر جند برگزار گردید.

این بازدید  و تدریس در کار گاهها چند حسن برایم داشت :

اول: اینکه بیشتر با ظرفیت ها ،نقاط قوت ومشکلات آموزش و پرورش استان آشنا شدم.

 سازمان اگر چه قدم های بلندی برای پیشرفت آموزش و پرورش بر داشته است امابا مشکلات فراوانی رو بروست که از جمله می توان به کمبود شدید فضای آموزشی (به ویزه کمبود فضا آموزشی و خوابگاهی مدارس شبانه روزی ) اشاره کرد .

دوم :این که برایم مسجل شد که لازم است ظرفیت این وبلاگ و تمام تجربیاتم  را برای افزایش دانش و مهارت مدیران مدارس در زمینه برنامه ریزی،نظارت و ارزیابی و اثر بخشی  بکار بگیرم.

بنابر این از این پس تلاش می شود غالب مطالب وبلاگ برای تحقق هدف فوق  نوشته و عرضه شود .لذا از شما خواننده عزیز استدعا می شود که چنانچه نظری دارید با ارایه آن مرا در غنی سازی مطالبی که عرضه می شودیاری  فر مایید.

                                                        29 دی 1388-لشکربلوکی

/ 1 نظر / 25 بازدید
فاطمه افشاری

سلام آقای لشکربلوکی خسته نباشید.من یکی از همکاران شما در شهرستان درمیان استان خراسان جنوبی هستم.سال گذشته افتخار آشنایی با شما را در راهنمایی صدیقه طاهره آسیابان داشتم.به دلیل مشکلاتی که در راه ادامه تحصیل داشتم موفق نشدم به وبلاگ شما سر بزنم.صحبت های شما در خصوص کار بی منت و صادقانه هنوز یادم هست.کمتر کسی را اینقدر بی ریاو عاشق دیده بودم.خیلی دوست دارم که ازتجربیات شما در بهترشدن روش تدریسم (علوم تجربی راهنمایی)استفاده کنم.اگر امکان داردراهنمایی های لازم را در این زمینه از من دریغ نفرمایید.در ضمن در سفر بعدی به استان ما لطفا از مجتمع انقلاب اسلامی کوشکک و راهنمایی فروغ دانش بورنگ نیزدیدن فرمایید.با تشکرو سپاس فراوان