فوتبال هم، کلاس درسی است برای یاد گیری

                                      

فوتبال هم، کلاس درسی است برای یاد گیری 

 

هر کسی بازی فوتبال بین بارسلونا و چلسی را دیشب (چها رشنبه شب)بین ساعت یازده و پانزده دقیقه تایک بعد از نیمه شب از طریق گیرنده های تلویزیونی خود دیده باشد ،هرگز از وقتی که برای تما شای این بازی زیبا ،پر هیجان وپر حادثه صرف کرده است پشیمان نبوده و نخواهد شد.

بازی رفت در زمین بارسلونا انجام شد.اگرچه در این بازی برتری مطلق با بارسلونا بود،اما به دلیل دفاع بسته  و حساب شده چلسی ،این تیم لندنی هیچ گلی دریافت نکرد و بازی با همان نتیجه صفر –صفر(بی حاصل برای تیم بارسلونا) پایان یافت و توب چی های لندن خوشحال از این نتیجه منتظر بازی برگشت در لندن شدند .

بازی برگشت دیشب در ورزشگاه اختصاصی چلسی انجام شد.بازی در دقایق اولیه به صورت متعادل پیش می رفت ،اما در دقیقه 9 بازی بود که اسیین با شوت سرکش توپ را به طاق دروازه بارسلونا کوبید و به این تر تیب چلسی را یک به صفر جلو انداخت .حال چلسی با این نتیجه خود را در فینال لیگ قهر ما نان اروپا می دید .

بار سلونا با دریافت این کل تمام توان خود را برای زدن گل مساوی به کار گرفت اما هیچ راهی به دروازه چلسی نمی یافت.در فرایند بازی اگر چه بار سلونا به رغم بازی زیبا نتوانست برای خودش هیچ موقعیتی برای گل زدن ایجاد کند اما این خط حمله  چلسی بود که توانست چند موقعیت خطر ناک و حتی تک به تک با مدافعین بار سلونا  برای خودش ایجاد کند و اگر اشتبا هات داوری نبود شاید چند گل دیگر وارد در وازه بار سلونا می شد.

با این وجود و به رغم اخراج یکی از مدا فعان کلیدی بارسلونا توسط داوردر دقیقه هفتاد ( به علت خطای عمد  )،این سلونا بود که  بدون این که نا امید شود بی وقفه به در وازه چلسی حمله می کرد تا راهی به در وازه چلسی بیابد اما تلاش ها هم چنان  بی فایده بود، تا این که در دقیقه 93 (دقیقه سوم وقت اضافه) با پاس طلایی مسی و شوت زیبای اینستا (هافبک بارسلونا) دروازه چلسی فرو ریخت به این ترتیب یک دقیقه مانده به پایان بازی  گاس هیدینگ،شاگردانش و طرف داران چلسی طعم تلخ شکست را چشیدند.وصد البته اگر داوری منصفانه بود شاید هیچ وقت این نتیجه برای چلسی رقم نمی خورد.به این تر تیب این چندمین بار است که چلسی از راه یافتن به بازی فینال لیگ قهرما نان اروپا باز می ماند.واین اتفا قات از زیبا یی های فوتبال است.

 

این بازی سر نوشت ساز به نظر من چند پیام داشت:

 

1-این که برای پیروزی نبایستی نا امید شد و تا آخرین لحظه باید جنگید.زندگی سراسر مبارزه است .مبارزه با مشکلات،سختی ها،یاس و....

2-این بازی تبلورو نمایش زیبا و سطح بالایی از  یک کارمشترک و  گروهی بود،که کمتر چنین کار گروهی را می توان در حال حاضر درسطح فوتبال ایران  د ید.

3-به رغم شکست سنگین و نا با ورانه تیم چلسی، هیچ رفتار خشنی از طرف بازی کنان ویا  طرفداران چلسی دیده نشد(حد اقل تلویزیون نشان نداد) اگرچه آنان به نحوه قضاوت داور معترض بودند.راستی اگر این نتیجه وبا آن  شرایطی که توصیف شد در ورزشگا ه(مثلاآزادی )بین دو تیم پر طرفدار پایتخت حاصل شود،چه اتفا قا تی می افتاد؟

/ 0 نظر / 24 بازدید